A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 
Mi Home és kiegészítői magyarul 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Mi Home és kiegészítői magyarul
Kép

Mivel az utóbbi időben elég rendesen rákattantam a Xiaomi-s kütyükre, és rajtam kívül biztosan másokat is érdekel a dolog, úgy gondoltam megérne egy külön témát szentelni eme becses megoldásnak.
Erre az oldalra kerülnek a használattal és fordítással kapcsolatos dolgok, az alkalmazás és kiegészítőinek magyar nyelvű változatai, valamint a hozzászólási lehetőség.
Az alkalmazás egy-egy újabb verziójának megjelenésekor nem kívánok új témát létrehozni, hanem mindig ebben találjátok meg a legfrissebb (és korábbi) verziók fordításait.
A segítségetekre főleg azért lenne szükség, mert eszköz hiányában, még a magyarítások tesztelésére sincs lehetőségem.
Az itt található szövegtartalom is folyamatosan változni fog, mivel a jelenlegit pillanatok alatt dobtam össze, így lehet, hogy itt-ott nem a legmegfelelőbben írtam körül a mondanivalómat.
Na akkor vágjunk is bele...

Mint tudjátok (vagy nem:) a Mi Home alkalmazás a fő motorja ezeknek az okos eszközöknek, amely egyfajta kezelő/rendszerező programként funkcionál.

Kép

Legfontosabb funkciói:
• Új eszközöket adhatunk hozzá néhány egyszerű lépésben
• Az eszközöket interneten keresztül bárhonnan vezérelhetjük
• Lekérhetjük az eszközök valós idejű állapotát
• Átlátható felületen keresztül rendszerezhetjük párosított eszközeinket
• Megoszthatjuk eszközeinket barátainkkal/családtagjainkkal

A Mi Home alkalmazáshoz rendelhetjük hozzá azokat az okos kütyüket, amelyeket vezérelni szeretnénk, hogy aztán azokat egyetlen átlátható közös felületről rendszerezhessük/irányíthassuk.
A kívánt eszköz hozzáadását követően automatikusan letölti nekünk a készülékhez tartozó egyéni vezérlőprogramot.

A beépülő modulok alapértelmezett letöltési könyvtára:
Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/***

A letöltési könyvtár eléréséhez nem szükséges root jogosultság, így bármely fájlkezelővel könnyedén elérhető a tartalma, feltéve ha az általunk magyarított Mi Home alkalmazást telepítettétek.

***A fentebb említett elérési útvonalban láthattok 3 csillagot.
A csillagok helyére a párosított eszköz vezérlőprogramjának számmal jelölt mappája kerül.
Minden eszköz esetében saját sorszámmal ellátott könyvtár rejti annak vezérlőprogramját (lásd alábbi táblázat).

Például a saját robotporszívóm beépülő moduljának elérési útvonala a következő:
Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/82/899.apk

Ebben az esetben a 899.apk a robotporszívóhoz tartozó alkalmazás, amellyel irányíthatjuk a kicsikét.
Nekem ezt az apk fájlt kell megdolgoznom, ha magyar nyelven szeretném viszontlátni azt.
Természetesen minden eszköz más és más sorszámmal rendelkezik, például a Gateway beépülője a 108-as sorszámú könyvtárban pihen, és így tovább...

De most térjünk vissza kicsit a Mi Home alkalmazásra.
Miután feltelepítettétek a magyarított apk fájlt, rögtön el kell fogadnotok az általános szerződési feltételeket, majd következő lépésben ki kell választanotok a megfelelő régiót, ami ugye esetünkben Európa.
Ennek megváltoztatására később is van lehetőség az alkalmazáson belül a Profil/Beállítások oldalon.
Nagyon fontos! Ha az alkalmazás külön nem tér ki rá, azt az Android rendszer beállításain belül az Engedélyek lapon mindenképpen Tárhely hozzáférési engedélyt kell adnotok számára.
Ezután jön a bejelentkezés, na persze, ha rendelkeztek saját fiókkal, ha még nem lenne, irány a regisztráció.
Belépést követően a kezdőlapra juttok, ahol a jobb felső sarokban látható + jel segítségével, vagy az Eszköz hozzáadása gomb megnyomásával választhatjátok ki és párosíthatjátok a megfelelő készüléket a programmal.
Az eszköz kijelölése után csak követni kell a megjelenő utasításokat, amelynek végén egyfajta zárszóként a beépülő modul letöltésére kerül sor.

A Mi Home alkalmazás honosítását (érdeklődéstől függően) 2-féle változatban szándékozom kiadni.
Az egyik az alkalmazás alap fordítása, ami a kezelőfelület teljes honosítását jelenti, termékismertetők, funkcióleírások nélkül.
A második lehetőség a teljes fordítás funkcióleírásokkal együtt, amelynek azonban technikai akadályai vannak.

Ez hogyan értendő?
Az alkalmazáson belül a termék- és funkcióismertetőket a szövegkészlet nem tartalmazza, azokat az alkalmazás készüléktípus és nyelv alapján tölti be a megfelelő régió (esetünkben Németország) webes felületéről.

Mutatom példaként az erre vonatkozó hivatkozást:
https://.home.mi.com/views/deviceReset.html?model=&locale

A következő hivatkozás pedig a tényleges lekérési útvonalat jelöli típus és nyelv alapján.
https://de.home.mi.com/views/deviceReset.html?zhimi.bedsidelamp.m2&de_DE

Itt azt láthatjátok, hogy az alkalmazás a Xiaomi éjjeli lámpa angol nyelvű resetelési dokumentációját fogja megnyitni a német régióból.
Tehát a fent említett hivatkozában lévő "?model=&locale" behelyettesítő, mindig a Mi Home alkalmazáshoz társított, és megnyitni kívánt (jelenleg Xiaomi éjjeli lámpa) eszköz modelljét olvassa be, és az alapján egészíti ki a hivatkozást.

Na itt jön a fő gond, amihez mindenképpen a Ti segítségetek kellene.
Szóval, ha én módosítom ezt a letöltési útvonalat és elhelyezem a saját weboldalamon az adott termék ismertetőjét, működik is szépen a dolog, viszont ez csak 1 terméket jelent, és a fenti példában is látható hivatkozásban jelen lévő Xiaomi éjjeli lámpa ismertetőjére vonatkozik!
Ha valakinek, mondjuk robotporszívója van, az a Not found feliratot fogja látni, ha rákattint a termékismertető gombra, mindaddig, amíg én el nem helyezem annak az eszköznek a magyar leírását.
Ehhez a leíráshoz/dokumentációhoz viszont, ha én nem rendelkezem az adott eszközzel nem is férhetek hozzá.
Ezért, ha használjátok a magyar Mi Home alkalmazást és magyarul szeretnétek az eszközötökhöz tartozó dokumentációt is látni, meg kellene adnotok nekem a pontos hivatkozást (amit az adott eszköz birtokában csak Ti láthattok).
Ekkor én a hivatkozás birtokában már hozzáférhetek a webes tartalomhoz, amit lefordítok és beépítek a saját weboldalamba, amit aztán Ti az alkalmazáson keresztül viszontláthattok.
A magyarítást direkt úgy csináltam meg, hogy egy-egy ilyen módosítás alkalmával ne kelljen újratelepíteni az alkalmazást, az szépen a háttérben építkezik az új tartalmak hozzáadásával.
A dolog nem olyan bonyolult, mint elsőre tűnik.
Ha valaki hajlandó segíteni, pofon egyszerű dolga lesz, csak ki kell olvasnia a saját eszközéhez tartozó hivatkozást, és eljuttatni nekem.

Mi Home 5.4.37 beta magyarítás telepítő

Korábbi verziókhoz készült fordítások letöltése:
Ha valakinek nehézséget okoz az eredeti apk telepítő beszerzése az erről a lapról könnyedén letöltheti.
Persze azt vegyétek számításba, hogy nem minden esetben van fent az alkalmazás legfrissebb verziója, mikor éppen fent jártok.

Honosított beépülő modulok letöltése

Sorszám
Fájl neve
Eszköz neve
Honosítás
Kézikönyv
82
899.apk
Xiaowa Robot Vacuum Cleaner C102-00
Hamarosan...
124
17512.apk
Xiaomi Mi WiFi Amplifier 2
134
19055.apk
Xiaomi Mi Robot Vacuum
229
18580.apk
Xiaomi Plant MonitorHamarosan...
582
19903.apk
Mi Temperature and Humidity Monitor
615
19061.apk
Roborock Vacuum S50Hamarosan...
Hamarosan...

Egy kis magyarázat a táblázat jelöléseivel kapcsolatban:

Sorszám - Ez annak a mappának a számát jelöli, amelybe a beépülő kerül.
Például a fenti Xiaowa robotporszívó vezérlőprogramjának teljes elérési útvonala a következő:

Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/82/899.apk

Fájl neve - Ez maga a beépülő modul, azaz a készülék vezérlőprogramja.
Egy adott eszközhöz tartozó apk fájl neve változhat, ha időközben frissül a beépülő.
Ebben az esetben (ha jelzitek), én elkészítem az új verzió fordítását/frissítését is.

Eszköz neve - Ez annak az eszköznek a neve, amelyhez a fordítás készült.
A linkre kattintva további információkat kaphattok a termékről, illetve a megvásárlási lehetőségeiről.

Honosítás - Ebben az oszlopban találjátok az eszközhöz tartozó magyarítás telepítőt.
A telepítés menetéről lentebb találhattok információkat [2. lépés]
.

Kézikönyv - Ebben az oszlopban találjátok a termékhez tartozó magyar nyelvű felhasználási és karbantartási útmutatót.

Fontos megjegyeznem, hogy fenti címről letölthető magyarítás nem maga a program, azt először magyarítanotok kell a letölthető magyarítás telepítővel!
Aki még új itt a fórumon, és nem ismeri ennek a menetét, az tekintse meg az alábbi videót.

>>A magyarítások telepítési módja<<

Itt gyorsan hozzáteszem (mert korábban már kaptam ejnye-bejnyét érte), hogy a videóban nem azért szerepelnek rövid ékezetes karakterek a hosszúak helyett, mert full kretén vagyok a hejesirásho :1212, hanem azért mivel azok hibásan jelennek meg a bemutatóban.

A beépülő magyarításának és alkalmazásának lépései

Előljáróban annyit, hogy...
Először mindenképpen telepítenetek kell a magyar nyelvű Mi Home alkalmazást, hogy hozzá tudjatok férni a rendelkezésre álló beépülőhöz, amit magyarrá kívántok tenni.
A következőkben én a saját robotporszívóm példáján át mutatom be a folyamatot.

[1. lépés]: Androidos készüléketeken navigáljatok az Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/82 mappába, ahol látnotok kell egy 899.apk nevű állományt.
Ezt a fájlt másoljátok át számítógépetekre egy (lehetőleg) üres mappába.

[2. lépés]: Töltsétek le a fenti táblázatból a Xiaomi Xiaowa Robot Vacuum Cleaner C102-00 készülékhez tartozó beépülő magyarítás telepítőjét, ami egy 899.exe nevű fájl lesz, és helyezzétek az androidos készüléketekről kimásolt és számítógépetekre helyezett 899.apk mellé.
A magyarítások telepítési módja videóban láthatjátok hogyan zajlik a magyarítás menete, erre bővebben nem térnék ki.

[3. lépés]: Amint lefutott a magyarítás telepítő, kapni fogtok egy 899.apk nevű fájlt, ami már tartalmazza a magyar fordítást.

[4. lépés]: Ezt a honosított 899.apk fájlt másoljátok vissza androidos készüléketek -> Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/82 mappájába.
Ne telepítsétek, csak másoljátok át a megadott helyre!

[5. lépés]: Indítsátok el a Mi Home alkalmazást, vagy koppintsatok a robotporszívó parancsikonjára (ha előzőleg már kitettétek azt a kezdőképernyőre), és ha az ördög is úgy akarja, az alkalmazás magyarul köszön vissza rátok 23x

Tegnap, 21:10
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 1 hozzászólás ]