A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 
Xiaomi Home magyar nyelven 
Szerző Üzenet

Hozzászólás Xiaomi Home magyar nyelven
Kép

Mivel az utóbbi időben elég rendesen rákattantam a Xiaomi-s kütyükre, és rajtam kívül talán másokat is érdekel a dolog, úgy gondoltam megérne egy külön témát szentelni eme nagyszerű megoldásnak.
Erre az oldalra kerülnek a használattal és fordítással kapcsolatos dolgok és az alkalmazás magyar nyelvű változatai.
Az alkalmazás egy-egy újabb verziójának megjelenésekor nem kívánok új témát létrehozni, hanem mindig ebben találjátok meg a legfrissebb (és korábbi) verziók fordításait.

Na akkor vágjunk is bele...

Mint tudjátok (vagy nem:) a Xiaomi Home alkalmazás a fő motorja ezeknek az okos eszközöknek, amely egyfajta kezelő/rendszerező/vezérlő programként funkcionál.

Kép

Legfontosabb funkciói:
• Új eszközöket adhatunk hozzá néhány egyszerű lépésben
• Az eszközöket interneten keresztül bárhonnan vezérelhetjük
• Lekérhetjük az eszközök valós idejű állapotát
• Átlátható felületen keresztül rendszerezhetjük párosított eszközeinket
• Megoszthatjuk eszközeinket barátainkkal/családtagjainkkal

A Xiaomi Home alkalmazáshoz rendelhetjük hozzá azokat az okos kütyüket, amelyeket vezérelni szeretnénk, hogy aztán azokat egyetlen átlátható közös felületről rendszerezhessük/irányíthassuk.
A kívánt eszköz hozzáadását követően automatikusan letölti nekünk a készülékhez tartozó egyéni vezérlőprogramot.

A beépülő modulok alapértelmezett telepítési/letöltési könyvtára:
Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/***

A letöltési könyvtár eléréséhez nem szükséges root jogosultság, így bármely fájlkezelővel könnyedén elérhető a tartalma, feltéve ha az általunk magyarított Xiaomi Home alkalmazást telepítettétek.

Miután feltelepítettétek a magyarított apk fájlt, rögtön el kell fogadnotok az általános szerződési feltételeket, majd következő lépésben ki kell választanotok a megfelelő régiót, ami ugye esetünkben Európa.
Ennek megváltoztatására később is van lehetőség az alkalmazáson belül a Profil/Beállítások oldalon.
Nagyon fontos! Ha az alkalmazás külön nem tér ki rá, azt az Android rendszer beállításain belül az Engedélyek lapon mindenképpen Tárhely hozzáférési engedélyt kell adnotok számára.
Ezután jön a bejelentkezés, na persze, ha rendelkeztek saját fiókkal, ha még nem lenne, irány a regisztráció.
Belépést követően a kezdőlapra juttok, ahol a jobb felső sarokban látható + jel segítségével, vagy az Eszköz hozzáadása gomb megnyomásával választhatjátok ki és párosíthatjátok a megfelelő készüléket a programmal.
Az eszköz kijelölése után csak követni kell a megjelenő utasításokat, amelynek végén egyfajta zárszóként a beépülő modul letöltésére kerül sor.

A Xiaomi Home alkalmazás honosítását (érdeklődéstől függően) 2-féle változatban szándékozom kiadni.
Az egyik az alkalmazás alap fordítása, ami a kezelőfelület teljes honosítását jelenti, termékismertetők, funkcióleírások nélkül.
A második lehetőség a teljes fordítás funkcióleírásokkal együtt, amelynek azonban technikai akadályai vannak.

Ez hogyan értendő?
Az alkalmazáson belül a termék- és funkcióismertetőket a szövegkészlet nem tartalmazza, azokat az alkalmazás készüléktípus és nyelv alapján tölti be a megfelelő régió (esetünkben Németország) webes felületéről.

Mutatom példaként az erre vonatkozó hivatkozást:
https://.home.mi.com/views/deviceReset.html?model=&locale

A következő hivatkozás pedig a tényleges lekérési útvonalat jelöli típus és nyelv alapján.
https://de.home.mi.com/views/deviceReset.html?zhimi.bedsidelamp.m2&de_DE

Itt azt láthatjátok, hogy az alkalmazás a Xiaomi éjjeli lámpa angol nyelvű resetelési dokumentációját fogja megnyitni a német régióból.
Tehát a fent említett hivatkozában lévő "?model=&locale" behelyettesítő, mindig a Xiaomi Home alkalmazáshoz társított, és megnyitni kívánt (jelenleg Xiaomi éjjeli lámpa) eszköz modelljét olvassa be, és az alapján egészíti ki a hivatkozást.

Na itt jön a fő gond, amihez mindenképpen a Ti segítségetek kellene.
Szóval, ha én módosítom ezt a letöltési útvonalat és elhelyezem a saját weboldalamon az adott termék ismertetőjét, működik is szépen a dolog, viszont ez csak 1 terméket jelent, és a fenti példában is látható hivatkozásban jelen lévő Xiaomi éjjeli lámpa ismertetőjére vonatkozik!
Ha valakinek, mondjuk robotporszívója van, az a Not found feliratot fogja látni, ha rákattint a termékismertető gombra, mindaddig, amíg én el nem helyezem annak az eszköznek a magyar leírását.
Ehhez a leíráshoz/dokumentációhoz viszont, ha én nem rendelkezem az adott eszközzel nem is férhetek hozzá.
Ezért, ha használjátok a magyar Xiaomi Home alkalmazást és magyarul szeretnétek az eszközötökhöz tartozó dokumentációt is látni, meg kellene adnotok nekem a pontos hivatkozást (amit az adott eszköz birtokában csak Ti láthattok).
Ekkor én a hivatkozás birtokában már hozzáférhetek a webes tartalomhoz, amit lefordítok és beépítek a saját weboldalamba, amit aztán Ti az alkalmazáson keresztül viszontláthattok.
A magyarítást direkt úgy csináltam meg, hogy egy-egy ilyen módosítás alkalmával ne kelljen újratelepíteni az alkalmazást, az szépen a háttérben építkezik az új tartalmak hozzáadásával.
A dolog nem olyan bonyolult, mint elsőre tűnik.
Ha valaki hajlandó segíteni, pofon egyszerű dolga lesz, csak ki kell olvasnia a saját eszközéhez tartozó hivatkozást, és eljuttatni nekem.

Na és akkor most jöjjön a magyarított Xiaomi Home alkalmazás.

3. féltől származó Xiaomi Home 5.6.30 alkalmazás -> letöltési jelszó (ha kéri): 24741256
(nem tartalmazza a magyar nyelvet (még:))

Xiaomi Home 5.6.30 magyarítás telepítő

Korábbi verziókhoz készült fordítások letöltése:
Kép Fontos!
Némiképp változott a honosítás telepítési módja.
Korábban a magyarítás a Google Play-ről letölthető eredeti alkalmazáshoz készült.
A magyar kezelőfelület megfelelő alkalmazásához/megjelenítéséhez, viszont mélyen bele kell nyúlni az alkalmazás lelkivilágába is, ami többszörösen kimeríti a szerzői jogsértés fogalmát.
Én erre nem vagyok hajlandó, inkább meghagyom azt másoknak.
Épp ezért ezentúl az általam 'javasolt' 3. féltől származó 'átdolgozott' csomagba lehet majd beintegrálni a magyar nyelvi fájlokat.
A fordítások frissítésekor, fentebb egy letöltési link formájában mindig megtalálhatjátok a magyarítással 'kompatibilis' alkalmazást!
A telepítés módja ugyanaz marad, csak le kell tölteni a fentebb megadott Xiaomi Home verziót, és a megszokott módon lefuttatni a magyarítás telepítőt.
Hosszabb telepítési időre számítsatok, jó lesz az, csak győzzétek kivárni! 39x

Tegnap, 20:39
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 1 hozzászólás ]