Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Kérdések/kérések 
Szerző Üzenet
Online

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia Sunike27!

Már pont írtam a levelet, hogy továbbra se tudom leszedni, aztán egyszer csak sikerült 55x

Köszönöm a segítséget!

Üdv:
Atosz


2016. ápr. 15. 22:27
Profil

Csatlakozott: 2017. feb. 25. 20:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Korában ThinApp -al már készítetem magamnak kisebb portable programokat. De most úgy tűnik egybe beletört a bicskám.
Olvastam az oldalon belinkelt pdf leírást, de saj os nem segített. Most egy mappa szerkezetes portable programot szeretnék összehozni. Egészen pontosan a RAD Studio XE5 re lenne szükségem. Nem teljes telepítésre, csak a 32 bites Delphi része és az adatbázis érdekelne. Tehát kivettem volna a csomagból a 64 bites fordítást, a C környezetet és a mobilos fordítási lehetőséget. A pdf doksiból úgy értelmeztem, hogy a ThinApp által létrehozott %Program Files% mappa tartalmát tudnám ilyen módon futtatni, de nem megy. Lehet, hogy egy olyan programba futottam amiből nem lehet, vagy csak komolyabb tapasztalattal lehet portable verziót készíteni?
A mappa szerkezetes megoldásra azért lenne feltétlen szükségem, hogy utólag is tudjak komponenseket telepíteni a fejlesztő környezetbe.
Előre is köszönöm a segítséget.


2017. feb. 25. 21:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:39
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Hello!

A RAD Studio XE5 progit nem ismerem, de egy biztos..ThinApp-al csak telepített virtuális portablét tudsz készíteni és ott nincs lehetőség mappákat ide oda mozgatni..

Virtuális meghajtón egy teljesen új projektet kell készíteni a ThinApp-al.
Telepített RAD Studio XE5 programban kicseréled azokat a fájlokat amire szükséged van és futtatod a programot, hogy csere után jól működik e...erről készítesz virtuális portablét ha jól müxik..ThinApp projektjében belül bármikor tudod a mappa tartalmát módosítani, csak mindig ellenőrizni kel a programot, hogy megfelelően fut és csak utána lehet összeállítani a portablét.
Sok sikert!


2017. feb. 25. 22:14
Profil Honlap

Csatlakozott: 2017. feb. 25. 20:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Tehát ha jól értem amit mondasz, akkor a ThinApp -al készített portable program igazából mindig egy .exe file ami tartalmazza a teljes programot. Ez nekem sajnos nem jó , mert az alaposan lecsupaszított XE5 2,5 Giga körül van. Amit talán nem írtam le egyértelműen, hogy a mappa tartalom módosítására az uj komponens telepítésénél illetve uj komponens fejlesztése közben van szükségem. Van egy ilyen portable alkalmazásom amit letöltöttem. A Turbo Delphi Lite (Delphi 2006) . De szükségem lenne olyan elemekre amit ez még nem tartalmaz.


2017. feb. 26. 11:30
Profil

Csatlakozott: 2014. máj. 1. 8:24
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia Bamdi72!

A mappás portable készítéséhez használd a yaP-ot sokkal jobb mint a ThinApp.
A yaP-nál bármikor tudod szerkeszteni a fájlokat illetve hozzá is tudsz adni bármit.

Hasonló mint a NSIS-el készített portable, azaz ha mappás portablet szeretnél hészíteni ez egy remek alkalmazás hozzá.
Sok fajta kapcsoló van hozzá, így egy remek portable alkalmazást tudunk vele elkészíteni

Weboldal: http://rolandtoth.hu/yaP/
Letöltési LINK: http://rolandtoth.hu/yaP/yaP.zip

Én már régóta ezt használom a portable készítéséhez, régen én is a ThinApp-ot használtam de az már idejét múlta.

Üdv: Sunike27


2017. feb. 27. 19:05
Profil

Csatlakozott: 2017. feb. 25. 20:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia Sunike27!
Köszönöm a tippet! Úgy érzem te ráéreztél a problémám lényegére.
Most egy kicsi be vagyok havazva, de amnt tudom kipróbálom.
Pár szóban elmondanád, hogy kell használni ezt a progit?
Mégegyszek köszi! yahoo


2017. feb. 28. 20:30
Profil
Online

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Portable programot szeretnék csinálni a megfelelő szoftverrel, de nem tudom hogy melyik programot használjam hozzá.
Azt szeretném, ha olyan formátumú lenne mint amit pl. a portableapp.com oldalon található, azaz mappa szerkezetű. A VMWare Thinstall is jó progi, de az egy exe-t hoz létre, a mappájába meg többek között egy registry.rw.tvr fájlt. Ez azért nem jó, mert nem lehet update-elni a progit, újra el kell készíteni a portable változatot. Ezért lenne jó a portableapps.com-on lévő formátum, mert ott csak az App mappában lévő fájlokat kell felülírni az updatelt fájlokkal.

A neten már egy csomó tutorialt megnéztem, de mindig csak az exe-s változatot találom.
Tudna ebben valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

Atosz


2018. jan. 6. 20:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:39
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Üdv!

..regényt lehetne íni a portable készítésről..volt aki ebből diplomázott.. cy321 ..ezt azért mondom, mert szükséges némi programozási ismeret hozzá és aki nem tanulta, annak szenvedés és keserves..mert elég ritka a sikerélmény.. 32x ..sok türelem, kitartás, szenvedély kell hozzá és legfőképpen kedv a sikeres portable készítéshez.. 55x

PortableApps.com oldalon nyílt forráskódú legális App-os portabléket készítenek, amit nyilvánosan a nagy publikumnak elérhetővé is tesznek.
Az App-os portabléket a PortableApps.com Launcher-rel lehet összeállítani. Ehhez kell némi hozzáértés, de elég könnyű a használata.

Egyik kedvenc portable készítő programom a JauntePE. Hasonló mint a VMWare ThinApp csak ez nem egy exe-set készít, hanem létrehoz egy "launcher"-t (egy fő indító exét). Ehhez sem kell nagy tudomány.. 55x

Még említésre méltó a yaP. Ennél már kell egy kis programozási ismeret a configoláshoz.
Sunike27 korábbi hozzászólásában ajánlotta már.

Nos, egyelőre ennyi..sok sikert és kitartást hozzá!


2018. jan. 6. 22:15
Profil Honlap
Online

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Köszönöm a segítséget!
Utánanézek a progiknak, szerencsére van minimális hozzáértés :)


2018. jan. 6. 23:00
Profil

Csatlakozott: 2014. máj. 1. 8:24
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia!

A yaP a legtökéletesebb a mappás portable-kat csinálni, igaz kell némi programozási ismeret.

Mióta ezt a progit megtaláltam csak ezzel készítek portable-kat, azóta több mint 200 progit készítettem el vele.

Valahogy így néz ki egy yaP ini szerkezete...
; Configuration file: yaP v0.7.1.x (WondershareVideoUltimatePortable.ini)
; Application name: Wondershare Video Converter Ultimate Portable
; Application version: 10.0.11.128 32bit and 64bit Windows7 and Windows 10
; Portable created: Sunike27
; Portable e-mail: .........................
; Portable date: 2017.09.01. - 16:40:00 (Last Update: 2017.09.17. - 10:47:00)
; Tranlator website: http://szoftverforditasok.hu/Forum.html


[GENERAL]
application = Apps\Wondershare\Video Converter Ultimate\VideoConverterUltimate.exe
commandline = -ns -np
!multiple = 1
!online = 3
!admin = 1
!os = XP

[BEFORE]
dir = %PROGRAMFILES(X86)%\Wondershare\WAF :: Data\WAFProgramFiles(x86)
dir = %PROGRAMDATA%\Wondershare :: Data\WondershareProgramData
dir = %APPDATA%\Wondershare :: Data\WondershareRoaming
dir = %USERPROFILE%\AppData\Local\Wondershare :: Data\WondershareLocal
dir = %USERPROFILE%\Documents\Wondershare MediaServer :: Data\WondershareMediaServerDokumentumok
dir = %USERPROFILE%\Documents\Wondershare :: \Data\WondershareVideoConverterUltimate
regkey = HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Wondershare :: Data\SettingsHKLM.reg

[AFTER]
killprocess = WsAppClient.exe
killprocess = WsAppService.exe
-dir = %PROGRAMFILES(X86)%\WondershareUpdate
-dir = %PROGRAMFILES(X86)%\Wondershare
-dir = %PROGRAMDATA%\Wondershare
-dir = %APPDATA%\Wondershare
-dir = %USERPROFILE%\AppData\Local\Wondershare
-dir = %USERPROFILE%\Documents\Wondershare MediaServer
-dir = %USERPROFILE%\Documents\Wondershare
-regkey = HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Wondershare

Illetve vannak még bőven beállítási lehetőségei.

Üdv: Sunike27


2018. jan. 7. 12:26
Profil
Online

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Nekem is ez a yaP tetszik a legjobban.
Ahogy nézem, a BEFORE bejegyzéseknél van az hogy hová "szemetel" a program, az AFTER-nél pedig hogy ezeket mozgassa át.
Gondolom ez is úgy működik hogy a portable program megnyitásakor létrehozza ezeket a mappákat, bejegyzéseket, csak miután bezárod, mindent átmozgat a saját mappájába. Ez lenne a Data mappa?

A következő kérdésem pedig az lenne, hogy honnan tudod, hogy hová ír a program? Át kell nézni egyesével a regisztrációs adatbázist, a User mappát, egyszóval mindent?

Valamint a GENERAL bejegyzések mit takarnak valójában? Nyilván a progi útvonalát értem, az OS-t is, de a többi?


2018. jan. 8. 7:52
Profil
Online

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Közben utánaolvasgattam a paramétereknek, eddig minden világos :)
Már csak az lenne a kérdésem, hogy egyenként át kell nézni minden helyet hogy hová ír a program? Ha jól látom a Wondeshare proginál nem is ír HKEY_CURRENT_USER útvonalba, csak a LOCAL_MACHINE-ba?


2018. jan. 8. 9:29
Profil

Csatlakozott: 2014. máj. 1. 8:24
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia!

BEFORE = ELÖTTE:
Az a Data mappából áthelyezi a megadott adatokat a megadott mappába.

AFTER = UTÁNA:
Kihelyezett mappából PL: %PROGRAMFILES(X86)% visszahelyezi a megadott Data mappába az adatokat illetve törli is azokat %PROGRAMFILES(X86)% mappából.
Csak akkor hogy -dir szöveg van kiírva ha csak sima dir akkor csak átmásolja és nem törli a mappákat.

GENERAL:
application = Az App könytárba helyezett .exe fájl elérési útja.
commandline = Parancssori paraméterek az alkalmazásokhoz.
!multiple = Ez az hogy több példányt is el lehessen indítani vagy sem.
!online = Itt meglehet megadni hogy ellenőrizze az internet jelenlétét, az alkalmazáshoz.
!admin = Ez jelzi hogy az alkalmazáshoz szükséges-e rendszergazdai jogok vagy sem.
!os = Ez a rész hogy melyik az legkisebb OP.rendszer amin elinduljon az alkalmazás.

Amit a rendszerleíróba helyez azt mindig megnézem hogy hová pakolja általában ezekbe pakol csak.

FIGYELMEZTETÉS: Az XP mappa felépítése teljesen más mint a Win7 és a többi rendszerré igy ha XP-n hozod létre az eléréséket akkor a Win7, Win10-en nem biztos hogy fog működni.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv: Sunike27


2018. jan. 8. 12:44
Profil
Online

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Nagyon sokat segítettél, időközben nézegettem az oldalt, próbálni csak délután tudok, mert a melóhelyemen vagyok cy321

Összefoglalva (mondjuk amit megosztottál programot, azaz a Wondershare-nél)

- Feltelepíted a programot, regisztrálod, beállítasz rajta mindent.
- Utána a regkulcso(ka)t exportálod, elnevezed és bemásolod az általad létrehozott mappába (pl. Data\SettingsHKLM.reg néven)
- Megnézed a Users mappában hogy miket hozott létre (pl. %USERPROFILE%\AppData\Local\Wondershare mappából átmásolsz mindent a Data\WondershareLocal mappába), a többi mappát ugyanúgy mint ezt.
- Aztán megírod a BEFORE és AFTER parancsokat hogy mit hová másoltál, mit mentettél.
- A GENERAL részbe beírogatod a plusz dolgokat (pl. !multiple = 1 hogy fusson több példányban is)
- Mehet a próba yx21

Jól értelmezem?


2018. jan. 8. 13:16
Profil
Online

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Amit még kihagytam az előbb, hogy a telepített mappát átmásolod az általad megadott helyre (jelen esetben Apps) mappába. Megadod neki hogy honnan fusson a program (onnan az Apps mappából). Miután minden másolással végeztél, a C-ről és a regisztrációs adatbázisból letörlöd ezeket és úgy indítod a portable alkalmazást. Ami a lementett mappákból visszamásolja az eredeti helyükre a fájlokat, kilépéskor meg szintén töröl mindent a C-ről és elmenti a portable mappába a megadott hely(ek)re.


2018. jan. 8. 13:38
Profil

Csatlakozott: 2014. máj. 1. 8:24
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Igen!

De ezeket egy Viruális Op.rendszeren tedd meg.


2018. jan. 8. 17:04
Profil
Online

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Köszönök minden segítséget!
Tényleg nagyon jó ez a program, teljesen konfigurálható.
Már 2 sikeres portable program készítésen vagyok túl :)


2018. jan. 8. 17:15
Profil
Online

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Annyit még tudnál segíteni, hogy hogyan lehetne kilőni a folyamatok közül a reg.exe-t?
Egy próba mappába csináltam meg a programot, miután működött át akartam helyezni a portable programjaim közé, de a mappát nem engedte törölni. Unlocker-rel megnéztem és a reg.exe fogta, miután kilőttem úgy már engedte törölni. Viszont ha a mostani helyéről indítom, a program bezárása után szintén bennmarad a processek között a reg.exe.
killprocess = reg.exe jó megoldás vagy van valami trükk? Mert ha kilövöm akkor hogyan menti vissza a regisztrációs adatbázist?


2018. jan. 8. 17:36
Profil

Csatlakozott: 2014. máj. 1. 8:24
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia!

A megoldás.
Ezt tedd az [AFTER] részbe.
killprocess = regedit.exe

Nézd meg hogy a fájl neve pontosan mi az, azt úgy tudod megnézni hogy a folyamatokban rámész az adott process-re és jobb gomb és fájl helyének megnyitása opciót kiválasztva megnyitja a helyét a programnak és kijelöli a exét.

Üdv: Sunike27


2018. jan. 8. 18:43
Profil
Online

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Én is így csináltam, de köszi a megerősítést! :)
Hihetetlenül jó progi, azt hiszem újra csinálom a portable programjaimat :)

Miután telepítesz egy programot, mivel nézed meg hogy melyik mappába és milyen regisztrációs bejegyzéseket hoz létre? Jelenleg a Total Uninstall progit használom erre a célra, természetesen a portable változatát :) Ha van jobb ötleted, szívesen veszem azt is! :)


2018. jan. 8. 18:54
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség