Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Kérdések/kérések 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:20
Hozzászólások: 3111
Tartózkodási hely: Körmend city
Hozzászólás Kérdések/kérések
Itt tehetitek fel kérdéseiteket, illetve kéréseiteket a portable alkalmazásokkal kapcsolatban.


2014. máj. 1. 18:03
Profil Honlap

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 20:34
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: seholse
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia Lamola!

Hatalmas köszönet a START-FotoWorks-12in1-AIO programcsomag feltöltéséért!

Szuperül működik minden Win7 64 biten is!


2014. máj. 1. 18:04
Profil

Csatlakozott: 2014. ápr. 30. 8:39
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Tisztelt LaMoLa!

Szeretnélek megkérni, hogy lehetőség esetén a MS.Office 2007-HUN-Portable progit légy szíves másik, olyan tárhelyre is feltölteni, ahonnan ingyen is letölthető. Nekem nincs data előfizetésem és, mivel a fájl 200 MB méretet mefhaladja, csak Prémium előfizetéssel érhető el. Üdvözlettel és köszönettel.


2014. máj. 1. 18:04
Profil

Csatlakozott: 2014. máj. 1. 8:24
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szi icu!

A LongtionPortablePakkHun feltöltéssel egy probléma van hogy nem tölthető, mivel nem adtad meg a letöltési linket, csak a programról a képet.

Ha rákattintunk a letöltési linkre csak a program képe jelenik meg.

De megtaláltam a Letöltési linket a leírásban ami IMG tagok közzé lett téve.

A LETÖLTÉSI LINK ITT MEGTALÁLHATÓ

Kép


2014. máj. 1. 18:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:39
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Sziatok!

Kérdés/kérés..má magam se tom mit akaok..lengyel19-nek, derék dolog, hogy élárasztól minket a szoftverajánlóba jobbnál jobb programokkal..ráadsásul portable a zöme jah..nade nem rakosgatnád inkább a portabléket a megfelelő
Portable-AIO-alkalmazások topikba?
Thökre jól mutatnának ott is..főleg ha használnád aztata kis BéBé kódos sablont amit a feltöltésekhez lett kitalálva..tod az egységes kinézet céljából jah.


2014. máj. 1. 18:06
Profil Honlap

Csatlakozott: 2014. ápr. 30. 8:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Sziasztok!
KB.így fog kinézni amit szeretnék csinálni,de sajnos, továbbra sem jó a sajátgép elérési kódja


2014. máj. 1. 18:07
Profil

Csatlakozott: 2014. máj. 1. 8:24
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Tordas írta:
Idézet:
Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok a hozzáértőkhöz. Adott egy Opera portable program, és adott egy Ccleaner portable takarító. Be van állitva Ccleaner-ben az Opera előzményeinek törlése, de lám azt mégsem törli. Mi az oka? Ccleaner több verziójával is ugyan ez az eredmény.

A CCleaner nem tudja elemezni a portable programokat az legyen Opera vagy Firefox, vagy egyéb.
Mivel az eredeti felhasználói profilba ment mindent az Opera ha telepítős lenne a gépen mivel egy portable Operát használsz így nem integrálódik be a rendszerbe és az adott Portable mappába menti az Opera az elözményeket.

A CCleaner pedig a felhasználói fiókot figyeli csak, a portable helyeket nem.


2014. máj. 1. 18:08
Profil

Csatlakozott: 2014. máj. 1. 8:24
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Tordas írta:
Idézet:
Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel!

Amiben tudunk mindig segítünk!


2014. máj. 1. 18:09
Profil

Csatlakozott: 2014. ápr. 30. 12:35
Hozzászólások: 25
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Üdvözlet mindenkinek!

A szakemberektől szeretném kérdezni az alábbiakat:

Szeretném megkérdezni,hogy van-e különleges feltétele a portable programok használatának,a számítógép szempontjából?

Ha gépre telepítem akkor lehet-e bárhol,vagy vannak követendő szabályok,hogy jól működjenek?

A használathoz kell-e valamilyen kód vagy kulcs,vagy ha van ilyen program akkor használhatom korlátok nélkül, és örülhetek?

Én ezeket nem tudom,és megköszönöm a segítségeteket.

Üdvözlettel: japapa


2014. máj. 1. 18:09
Profil

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 20:34
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: seholse
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia!
Én már évek óta készítek és használom a portable proramokat.
Nagyon meg vagyok elégedve a használatukkal.

Kezdetben amikor még kevés portable volt és önkicsomagoló exe-ként lehetett letölteni, akkor dvd-ről futtattam,mert még nem volt Usb-m!
Kicsit lassabban futott,de akkor még bátortalan voltam és nem mertem a gépemen futtatni!

Utána elkezdem a Pendrivről futtatást, ha nem tul nagy programok akkor gyönyörűen futnak színte nincs semmi különbség a gépről való futtás között. De! Ez a lényege nagy programok még akkor se indulnak és futnak símán ha a pendrive NTFS-re van formázva.

Éppen ez okból kifolyólag én legtöbbször saját gépemről futtatom, nem a C meghajtón,hanem a másikon csináltam három mappát-ez a heppem,de mit csináljak ha ilyen vagyok!

Egyik magyar portablek ezek fajta szerint egy egy mappában, síma portablek szintén így rendezve és végül jönnek a kedvenc portableim amik természetesen" mappásak" azaz nem egyetlen exe!

Itt van a lényeg elásva! Ezek a portablek semmiben sem különböznek telepített társaiktól, bővíthetők pluginokkal, ecsetekkel stb... bármivel amit a program igényel, teljes kapacitással működnek, én igazán ezeket részesítem előnyben és ezek parancsikonnal működnek vagy az asztalról vagy a tálcáról.
Használatuk duplán előnyös újratelepítéskor nem kell telepítgetni,csak a szerialt kell beírni, no meg a pluginokat újratelepíteni, amelyek igénylik a telepítést.

Részemről a lényeg ha merev lemezről futtatod akkor sincs semmi gond, sőt gyorsabb,min külső eszközről.

Az exés portablekat én pstarttal működtetem, ami leül az asztalra és egy pillanat alatt indíthaó a program nem kell keresgélni. De van még egy pár indítási lehetőség ,csak egyszerre sok lenne itt mindent leírni.

Nekem ez a véleményem lehet másnak nem,de én még nem csalódtam a portablekben és a gépembe se okoztak semmi kárt,annak ellenére,hogy merevlemezről futtatom, csak sokkal gyorsabb a működése.


2014. máj. 1. 18:10
Profil

Csatlakozott: 2014. ápr. 30. 12:35
Hozzászólások: 25
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia Icu!

Köszönöm a gyors választ! Pontosan a leírt előnyök miatt szeretném én is használni a portable programokat.A C meghajtót én sem tömöm meg fölöslegesen a saját érdekemben, és ha gond van egyszerűbb az újratelepítés.

Jelenleg is használok portablés programokat,de nem mindig működnek jól!Ezért is kérdeztem meg,hogy kell-e hozzá valami speciális környezet.A mappás rendszered nagyon tetszik,én is alkalmazni fogom.

Azt kérdezném,hogy a portablés programoknak is van-e szerialja,mert a válaszodból ezt olvastam ki,és mit jelent a pstart kifejezés?

Üdvözlettel: japapa


2014. máj. 1. 18:10
Profil

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 20:34
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: seholse
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia Japapa!

Mindent leírok és küldök egy pstartot.Csinálok egy videót,hogy meglásd milyen könnyű használni.


2014. máj. 1. 18:11
Profil

Csatlakozott: 2014. ápr. 30. 12:35
Hozzászólások: 25
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia Icu!

Nagyon köszönöm a kedvességedet!

Köszönettel: japapa


2014. máj. 1. 18:11
Profil

Csatlakozott: 2014. máj. 1. 8:24
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
LaMoLa írta:
Idézet:
A GoodSync egyszerű és megbízható biztonsági mentést végző és a fájl szinkronizációs szoftver. Automatikusan elemzi, szinkronizálja és készít biztonsági másolatot az e-mailekről, értékes családi fotókról, névjegyekről, zenékről, filmekről, pénzügyi dokumentumokról és más fontos fájlokról helyileg – asztali számítógépek, laptopok, szerverek, külső meghajtók és különböző mobileszközök között, valamint interneten FTP , SFTP, WebDAV segítségével. Nagyon stabil, megbízható és könnyen használható. Egy olyan innovatív algoritmust használ, amely megakadályozza a véletlen törlést és az adatvesztést. A GoodSync lehetővé teszi a valódi kétirányú szinkronizálást. A tegnap megjelent verzióból készült portable magyarítása kb 85%.

Szia Lamola esetleg más linket tudnál adni? A datán ehhez prémium kell. Sajnos.

usanya bejegyzése áthelyezve Portable-AIO-alkalmazások-ból: by Sunike27


2014. máj. 1. 18:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:39
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
japapa írta:
Idézet:
Üdvözlet mindenkinek!
A szakemberektől szeretném kérdezni az alábbiakat:
Szeretném megkérdezni,hogy van-e különleges feltétele a portable programok használatának,a számítógép szempontjából?
Ha gépre telepítem akkor lehet-e bárhol,vagy vannak követendő szabályok,hogy jól működjenek?
A használathoz kell-e valamilyen kód vagy kulcs,vagy ha van ilyen program akkor használhatom korlátok nélkül, és örülhetek?
Én ezeket nem tudom,és megköszönöm a segítségeteket.
Üdvözlettel: japapa

Szia!

Részben igaza van Icunak. Az az igazság, már boldog-boldogtalan készít portablét, mert azt hiszi ért hozzá..de szomorú tapasztalat, hogy sajna nem. Nagyon sok összetevője van egy tökéletes portable készítésnek..ezt egyelőre most nem írnám le..szeintem tuti untatnálak vele jah..

1 kérdésedre: a számítógép szempontjából a jól elkészített portable futtatásnak szinte semmien feltétele nincsen..talán csak annyi,hogy annak az alkalmazásnak, amiből portable készült a PC hardverét és operációs rendszerét támogatnia kell. PL: 64 bit-re írt alkalmazások 32 biten nem fog megfelelően jól működni.

2 kérdésedre: ismétlem, a jól elkészített portablét, bármeik meghajtóról tökéletesen futtatható akár USB-ről is.

3 kérdésedre: vannak oan portablék, amiket nem kell regisztrálni,mert má eleve úgy van elkészítve, hogy aktiválva van a regisztráció benne..na azokat korlátlanul használhatod jah..én amit publikálok itt, mindig úgy készítem el,hogy azt bárki saját nevére regisztrálni tudja.

..ha bármien kérdésed van, vagy valamit még mindig nem értesz, bátran tedd fel..szívesen válaszolok, ha tudok jah..


2014. máj. 1. 18:12
Profil Honlap

Csatlakozott: 2014. ápr. 30. 12:35
Hozzászólások: 25
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia Latcyba!

Köszönöm a válaszodat,okultam belőle. Az én tudásommal nem vetemednék portable készítésre. Nekem elég,ha lehetővé teszitek néhány program használatát. 64 bites rendszerem van,lehet hogy időnként ez csinálja a problémák egy részét.

Főleg telepítve használnám,és néhányat USB-n. A C-meghajtót szabadon hagyva elég egyszer megcsinálni-gondolom.

A regisztráció kérdése még nem világos,de keresek egy olyan programot amilyet Te készítettél,és akkor megkérdezlek,ha nem értem. Ez leghamarabb a jövő héten lesz,mert jelenleg az ország másik végében vagyok,és egy régi lap-top-ról írok Linux programmal,amit alig tudok kezelni,de olvasgatni elég.
Köszönöm a segítségedet,üdvözlettel: japapa


2014. máj. 1. 18:12
Profil

Csatlakozott: 2014. ápr. 30. 20:14
Hozzászólások: 67
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Latcyba írta:
Idézet:
már boldog-boldogtalan készít portablét, mert azt hiszi ért hozzá..de szomorú tapasztalat, hogy sajna nem. Nagyon sok összetevője van egy tökéletes portable készítésnek..ezt egyelőre most nem írnám le..szeintem tuti untatnálak vele jah..

Szia!
Nagyon sok összetevője van egy tökéletes portable készítésnek..ezt egyelőre most nem írnám le..szeintem tuti untatnálak vele jah..
Engem biztos nem untatnál.Gondolom nem csak én szeretnék tőled tanulni ezen a téren.
Figyeltem a gBurner programodat rendesen el lett készitve.
Amikor időd engedi ha leirnál egyet mást,de úgy kicsit szájbarágósan szivesen olvasnám.
Üdv


2014. máj. 1. 18:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:39
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
..köszke a japap és lengyel19 a bizalmat és a megtisztelő figyelmet..nem kívánok regényt írni, de majd kitalálok valamit..addig is előjáróban javaslom, hogy olvasgassátok és tanulmányozzátok a honlapon már korábban leírtakat:
http://szoftverforditasok.hu/portable.html
Portable programok titkai című kiadvány írója Pál Gábor (diploma vizsgamunkája) mélyrehatóan foglakozik a portable készítési módokkal.


2014. máj. 1. 18:14
Profil Honlap

Csatlakozott: 2014. ápr. 30. 12:35
Hozzászólások: 25
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Szia Latcyba!

Köszönöm a további útmutatást! Én szorgalmas olvasó vagyok, és megpróbálok elolvasni minden szakmai dolgot.

Üdvözlettel: japapa


2014. máj. 1. 18:14
Profil

Csatlakozott: 2014. ápr. 30. 8:39
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Re: Kérdések/kérések
Sziasztok, régóta használom már az f.lux programot, amely a földrajzi elhelyezkedésünknek megfelelően, az aktuális napszak szerint állítja be a monitor színhőmérsékletét, hogy a szemnek az kellemes legyen. A program free, magyar fordítása nincs és portable formában csak egy régi verzió érhető el. Szerintem érdemes kipróbálni, egyben szeretném megkérdezni, hogy magyarra fordítani és hordozhatóvá tenni lehetséges volna-e. Honlapja: http://justgetflux.com/


2014. máj. 1. 18:14
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 146 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség