Hozzászólás a témához  [ 1038 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 52  Következő
Kérdések, észrevételek a programokról 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2018. feb. 19. 10:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon, noha nem kevés Zityisoft magyarítást telepítettem már az idők során. Ezek legtöbbje hibátlan, igényes munka, amit külön köszönök. 55x Volt néhány, ami némi buherálást igényelt, de mindig megoldottam, így a legutóbbit is. Ám ez a fórum (amire csak ma találtam rá), lehetőséget ad arra, hogy a szerző javíthassa a felmerült problémát, így sűrű bocsánatkérések közepette hívnám fel a figyelmet arra, hogy a Wondershare Video Converter Ultimate v10.2.2.161 HUN magyarítást a telepítő nem a megfelelő mappába telepíti. Az ugyanis létrehoz egy Wondershare\Wondershare Video Converter Ultimate \Languages mappát, a nyelvi fájlok viszont a Wondershare\Video Converter Ultimate\Languages mappában találhatók. Az így telepített magyarítás nem működik, a létrehozott nyelvi fájlokat kézzel kell áthelyezni a megfelelő mappába. Így viszont a telepítő értelmetlen, egy mezei usernek egyszerűbb lenne egy tömörítvénnyel dolgozni.

Kép


2018. feb. 19. 11:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:20
Hozzászólások: 3111
Tartózkodási hely: Körmend city
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Szia Sracz!

Köszönöm, hogy vetted a fáradságot és jelezted a hibát, mivel ez a korábbi évektől eltérően mára már sajnos nem bevett szokás.
Megnéztem az általad említett telepítőt, és tényleg nem stimmel a cucc.
Ennek oka, hogy a telepítő elkészítéséhez én még a régebbi Wondershare telepítőmodult használtam, amelynél még ténylegesen a Wondershare Video Converter Ultimate mappa volt cél útvonalként megjelölve.
Úgy látszik elkerülte a figyelmemet, vagy inkább benéztem a dolgot, de az a lényeg, hogy volt valaki aki észrevette és jelezte.
Nagy köszönet érte!

A telepítőt módosítottam és most már (remélhetőleg) a működő változat érhető el innen
39x


2018. feb. 19. 18:59
Profil Honlap

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Szia Zityi!

Nemrég olvastam az oldalon, hogy vannak régebbi fordításaid is (ha jól emlékszem több száz), amiket nem találok itt, csak más oldalakon. (pl. DVD Shrink, DVD Decrypter). Ezeket hol találom meg a szoftverfordítások oldalán? Biztos van még néhány gyöngyszem 55x

Válaszodat előre is köszönöm! hi124

Atosz


2018. ápr. 8. 9:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:39
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Üdv!

Fórum oldal tetején legfelül találod a "Letöltések" fület, ott megtalálod amit keresel.


2018. ápr. 8. 9:30
Profil Honlap

Csatlakozott: 2014. ápr. 29. 19:50
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Köszönöm Latcyba! 39x


2018. ápr. 13. 5:17
Profil

Csatlakozott: 2014. máj. 5. 22:54
Hozzászólások: 55
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Szia Zityi!

Megjelent a ChanSort 2017-11-30 verzió, de sajnos az előző verzió magyarítás nekem nem jó hozzá.
Ha lesz időd legyél szíves megnézni!

Köszi
hunreg


2018. máj. 8. 19:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:20
Hozzászólások: 3111
Tartózkodási hely: Körmend city
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Szia hunreg,
A fordítást megtalálod a szokott helyen.
Hali


2018. máj. 8. 22:05
Profil Honlap

Csatlakozott: 2014. máj. 5. 22:54
Hozzászólások: 55
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Szia Zityi!

Nagyon szépen köszönöm, tökéletesen működik! 48x 39x


2018. máj. 10. 17:14
Profil

Csatlakozott: 2018. máj. 21. 6:06
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Sziasztok ..
Szeretném megköszönni az itt eléhető magyarításokat .. 39x
S igazából én is megpróbálkoztam vele ....de nem bírok vele ..
Sajnos nem találtam olyan témakört ahol netalán segítséget problémamegoldást egykis techikai segitséggel megoldást találni ill beszélni taglani lehet . .
Addig nemis feszegetném amíg nem tudom hogy lehetséges-e van-e ilyen lehetőség.
Köszönöm előre is ..
Üdv Hama


2018. máj. 23. 18:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:20
Hozzászólások: 3111
Tartózkodási hely: Körmend city
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Szia,
Itt jó helyen jársz, itt nyugodtan felteheted a kérdésedet, ha tudunk szívesen segítünk.
Üdv.: Zityi


2018. máj. 23. 19:01
Profil Honlap

Csatlakozott: 2018. máj. 21. 6:06
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Köszönöm előre is.
Nos lehet hogy nem épp a legegyszerübb program honosításába kezdtem bele azaz a WinOls nevü programba .
Ez egy gépjármü térképfájlok (ECU) szerkesztéséhez tuningolásához használatos program .Nem egyszerü a használata bár van jó pár bemutató stb hozzá
de itt nem is ez a lényeges.
Nos eleve egy német fejlesztöi program de tartalmaz egy angol dll formátumu nyelvi fájlt .
Probáltam tobb programmal átszerkeszteni (Resource Hacker -Lingobit Localizer )de a szerkesztett fájlt már a program nem ismeri fel .
Pontosabban a nyelvválasztásnál megjelenik de csak egy üres csík egy választási lehetőség felirat nélkül de a program indulásakor is hibaüzenet jelenik meg a nyelvekkel kapcsolatban.
Szerencsére az itt található Lingobit Localizer bemutató alapján is végig vittem a lépéseket minden rendben a mentés is .. de az eredmény ugyan az ..
Ami érdekes számomra hogy viszont pl a Resource Hacker meg is jeleniti az átszerkesztett részeket s ott minden rendben müködik a menüsor megjelennek a honosított szavak.
Rendelkezem egy szerkezstett orosz nyelvi fájllal is az is müküdik ( az eredeti angol van modosítva) de annak a szerkesztett változata sem múködik a csere után i..
Tehát valamit nem jól csinálok vagy valami kimarad .. 32x


2018. máj. 24. 5:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:20
Hozzászólások: 3111
Tartózkodási hely: Körmend city
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Csináltam egy gyors tesztet a program 2.26 verziójával, és arra jutottam, hogy a dll fájl egyetlen karakter átírása után rögtön használhatatlanná válik.
Kísérleteztem fordító/szerkesztő programokkal, de egyik sem hozott pozitív eredményt.
Próbáltam hex szerkesztőben a nyelvi ID módosítása nélkül, de ott is ugyanez a helyzet.
Nekem úgy tűnik, mintha módosítás elleni védelemmel lenne ellátva a dll.
Lövésem nincs az oroszok hogyan oldották meg a szerkesztést, elképzelhető, hogy az is a WinOls által kiadott (talán nem hivatalos) fordítás.
Lehet több verziót is ki kellene próbálni, vagy esetleg lehet olyan törés a progihoz, amiben ez a védelem ki van lőve.
Egyenlőre erre jutottam, de még próbálkozok.


2018. máj. 24. 11:08
Profil Honlap

Csatlakozott: 2018. máj. 21. 6:06
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Köszönöm hogy ránéztél a dologra .
Nem mondom hogy megnyugodtam ..de rafináltak ezek az oroszok az tuti .
Probálkozom keresem a megoldást persze ha találok ..ha nem akkor marad az angol verzió ..de hátha
Köszönöm Zityi 39x


2018. máj. 24. 19:04
Profil

Csatlakozott: 2018. máj. 21. 6:06
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Sajnos nem boldogulok a WinOls progival ..
De így a honosítást is megpróbáltam ... cy321
A DLL-Files Fixer alkalmazást sikerült a Lingobit Localizer segítségével elkészíteni az /eng.rcp/ fájlt honosítani ,a kezelő felület teljes csak a súgó fájlok nem készek egészében . Sajnos csak az eredeti angol fájl felülírásával működik, hogy elérhető legyen modosítani kell-lene az exe fájlt html-ben ..De ez nem tudom jogszerű -e?
S persze jó lenne tudni hogy használható-e a fordítás ? s megosztható-e megéri-e /használhatóság szempontjábó/valamilyen formában netalán? Megdolgoztam elkészítettem szeretném ha más is tudná használni ..


2018. máj. 27. 9:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:20
Hozzászólások: 3111
Tartózkodási hely: Körmend city
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Hali,

Ránéztem a DLL-Files Fixer alkalmazásra, mivel értékelem az elszántságodat.
Ahogy írtad:
Idézet:
Sajnos csak az eredeti angol fájl felülírásával működik

Nincs ezzel semmi gond, teljesen jó úgy.
Különben is, egy felhasználó jobban örül annak, ha nem kell a nyelvváltással szarakodnia, mert lehet meg sem találja azt a programon belül.
Ez csak nekünk fordítóknak jelent 'szépséghibát', ha a nyelvváltóban nincs ott a magyar.
Én a fordítások során mindig arra törekszem egy-egy fordítás elkészítésekor egyáltalán ne, vagy a lehető legkisebb mértékben sértsem csak meg a szerzői jogokat, mivel volt már olyan, hogy egy rosszakaró magyar honfitársam bejelentést tett egy szoftver fejlesztőjénél, hogy szerzői jogot sértettem.
Hamarosan jött is a jogi lépéseket kilátásba helyező levél, ha 3 napon belül nem távolítom el a fordítást.
Ennyit nem ér meg az egész.

Az, hogy a nyelvválasztó ablakban az English bejegyzés és az amcsi zászló szerepel szerintem senkit nem érdekel.
Természetesen az is megoldható, hogy a nyelvi listában az English bejegyzés, és az USA zászló helyett a Hungarian szó és magyar zászló szerepeljen, de ehhez mindenképpen az exe fájlt kell módosítani, ami már nem éppen 'jogszerű'.


2018. máj. 27. 11:50
Profil Honlap

Csatlakozott: 2018. máj. 21. 6:06
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Igen igen ..
Természetesen örülnék ha ránéznél átnéznéd volt némi fordítási dilemmán értelmezési gondom ....így tanulgatja az ember ..
S talán megosztható a többi felhasználóval ..
Lehet keresek még más programokat .. 32x érdekel ..érdekes a dolog .. cy321
Feltölthetem bárhova s ide kilinkelhetem vagy inkább privátban küldjem el .... 32x


2018. máj. 27. 16:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:20
Hozzászólások: 3111
Tartózkodási hely: Körmend city
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Szerintem oszd meg itt a linkjét, hátha más is leteszteli.


2018. máj. 27. 18:20
Profil Honlap

Csatlakozott: 2018. máj. 21. 6:06
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
A program:
Kód:
http://dll-files-fixer.com

S a honosítás csak bemásolod s felülírod azn eredetit:
Kód:
https://data.hu/get/11233243/eng_rcp.ini

Remélem kapok további tippeket mit hogyan vagy mi nem sikerült, még sose csináltam cy321
Köszöjnöm előre is .. 39x


2018. máj. 27. 19:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. ápr. 28. 19:20
Hozzászólások: 3111
Tartózkodási hely: Körmend city
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Sok időm nincs most a tesztelésre, de első ránézésre jónak tűnik.
Úgy látom a szöveghosszakkal vannak gondok, mert azok jó pár helyen nem férnek ki, főleg a gombokon.
Például a főoldal gombjainál (Állapot, Dll fájl telepítés, Rendszerleíró keresés, Rendszerleíró mentés, Beállítások). A Rendszerleíró keresés helyett lehetne sima Keresés-t, vagy a Rendszerleíró mentés helyett Mentés-t vagy Biztonsági mentés-t írni, hiszen ha a felhasználó a gombra kattint, úgyis egyből láthatja a gomb funkcióját, és így legalább kifér a gombon is.
A Keresés leállítása felirat helyett, ami nem fér ki a gombon, lehetne Leállítás-t írni.
Na de most tényleg mennem kell, ha lesz időm tüzetesebben átnézem.
Megy ez 39x


2018. máj. 27. 20:20
Profil Honlap

Csatlakozott: 2018. máj. 21. 6:06
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Re: Kérdések, észrevételek a programokról
Kód:
https://data.hu/get/11233851/eng_rcp.ini

Átírva ..
Próbáltam növelni a méreteket hogy nagyobb ablak stb stb ..de ugye az már tuti hogy más kérdés ..marad a szövegszerkesztés 39x


2018. máj. 28. 6:27
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1038 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 52  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség